TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Се уште активни неколку пожари

Утрински - 22.07.2012

Пожарите во околината на Националниот парк „Јасен“, Катлановска Бања и Танушевци се се уште активни. Во текот на денешниот ден, информираат од Центарот за управување со кризи, избувна пожар во атарот ...

Во Македонија активни пет пожари до 14 часот

24 Вести

ЦУК: Се уште активни неколку пожари

Сител

Ветерот повторно го активираше пожарот кај Ѓупка

Курир

Aктивни пет пожари до 14 часот

Курир

Алфа МРТ Inpress Нетпрес Press24 Inpress Курир +инфо

209 поврзани вести »

Груевски испрати сочувство до Борисов и до Нетанјаху

Утрински - 22.07.2012

Премиерот Никола Груевски изрази сочувство до премиерите на Бугарија и на Израел, по повод терористичкиот напад во Бургас, во кој животот го загубија пет израелски туристи, еден бугарски државјанин и ...

Бомбашот од Бургас не е Арап?

+инфо

Напаѓачот во Бургас веројатно имал соучесник

+инфо

Непозната група презеде одговорност за нападот во Бургас

Курир

Потврдена тезата за уште еден напаѓач во Бургас

Макфакс

Р.С.Европа Нетпрес Алфа Вечер Прес Точка eReporter 24 Вести Канал5

230 поврзани вести »