TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Груевски: Европската комисија потврди дека имаме реформи

24 Вести - 21.07.2012

Премиерот Никола Груевски ја поздрави изјавата на еврокомесарот за проширување Штефан Филе за Радио Слободна Европа во која констатира напредок во евроинтеграцискиот процес на Република Македонија и ...

Груевски: ЕК потврди дека имаме реформи

Курир

Груевски задоволен од изјавата на Филе

+инфо

Груевски: ЕК потврди дека имаме реформи

Нетпрес

Груевски - ЕУ потврди дека имаме реформи

Р.С.Европа

Сител МРТ МРТ Денешен Либертас Н.Македонија Утрински Дневник

48 поврзани вести »

Алегри - Милан сигурно добива засилување

Inpress - 22.07.2012

Рим, 22. јули 2012 (ИНПРЕС) Тренерот на Милан Масимилијано Алегри изјави дека со првите луѓе на тимот работат на засилувањата откако ова лето претежно продаваа и отпуштаа играчи.

Милан тргнува во "шопинг"

ЗаЗабава

Алегри: Без паника, ќе има засилувања

СуперСпорт

Ултрасите го „погребаа“ Милан

Спортманија

Навивачите го “погребаа“ Милан!

СуперСпорт

Вечер Прес МРТ Таратур +инфо Алфа Сител +инфо ЗаЗабава

68 поврзани вести »

Пораз што боли и гол што ветува

Утрински - 22.07.2012

Фудбалерите на Металург ја исполнија желбата на тренерот Ѓорѓи Христов, постигнаа гол, меѓутоа тој остана само ублажувач на поразот од 3:1 на гостувањето кај Рух Хоржов во второто квалификациско коло ...

Згасна европскиот сон на Ренова

Утрински

Европската приказна поразителна за македонските претставници

Дневник

Двомечот сѐ уште не е решен

Н.Македонија

Лига Европа: Пораз за Металург и за Ренова

Дневник

Телма Утрински Канал5 Спортски 24Фудбал Курир Екипа МКД

65 поврзани вести »

Како ќе се бираат олигарсите за лустрација

Канал5 - 19.07.2012

Кој е сопственик на повеќе од 5 проценти во македонските фирми продадени според законот за приватизација- со ова прашање од надлежната комисија ќе почне лустрацијата за олигарсите кои купувале ...

Проблеми со законот за лустрација

Телма

Новите законски одредби повторно ги поделија лустратороте

24 Вести

Лустраторите ќе бараат експертиза на законот

Алфа

Законот за лустрација стапи во сила

Дневник

Н.Македонија Н.Македонија Вест 24 Вести Дневник Утрински Inpress +инфо

36 поврзани вести »