TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Запознајте го „Скопје 2014“

Дневник - 20.07.2012

Градоначалникот Трајановски истакна дека новата линија е одлична можност за обиколка на спомениците во Скопје и запознавање со историјата Градоначалникот на Скопје Kоце Трајановски и директорот на ...

Автобуска разгледница на Скопје

Утрински

Охрид и летово рај за младите туристи

Утрински

Панорамски автобус за туристичко уживање во македонската престолнина

МРТ

Тура околу Скопје со двокатен автобус

Вечер Прес

Н.Македонија Дневник Дневник Утрински 24 Вести Канал5 Телма Press24

43 поврзани вести »

Македонско знаме запалено во Чаир

Дневник - 17.07.2012

Полицијата трага по двајца кои завчера вечерта го запалиле македонското знаме поставено пред општината Чаир. Според МВР, инцидентот се случил околу 22.30 часот, пред зградата на општината, на улицата ...

Две момчиња го запалиле македонското знаме пред општина Чаир

Канал5

Тинејџери го запалиле македонското знаме

Утрински

Запалено македонското знаме пред општината Чаир

Телма

Запалено македонското знаме во Чаир

24 Вести

Press24 МКД Курир Макфакс Сител Р.С.Европа Нетпрес +инфо

28 поврзани вести »

Срам или линч на лекарите

Утрински - 22.07.2012

Јасмина Јовановска Ѕидот на срамот, и покрај негодувањата на лекарскиот еснаф, заживеа во практика. Фондот за здравствено осигурување на својата интернет страница ги објави имињата на 13 лекари и 8 ...

Наместо да е инквизиција, Фондот нека плаќа капитација

Дневник

На ѕидот на срамот 13 лекари

Утрински

СДСМ: министерот Тодоров на Sидот на срамот

Телма

Петнаесет лекари на ѕидот на срамот

Дневник

Дневник +инфо А1 On Алфа Алфа Inpress Нетпрес Сител

27 поврзани вести »

Тур де Франс 2012: Вигинс со историски триумф

Телма - 22.07.2012

Бредли Вигинс ја испиша историјата и стана првиот Британец што триумфуирал на велосипедската трка околу Франција, во нејзиното 99 издание кое во недела финишираше во Париз.

Вигинс победи на Тур де Франс

Алфа

Вигинс со историски триумф на Тур д Франс

Оn.net

Вигинс ја прослави историската победа

Сител

На 99-от Тур д Франс сите почести за Бредли Вигинс

А1 On

Макфакс Канал5 Телма А1 On Алфа Сител Курир Точка

40 поврзани вести »