TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Наглото влегување во вода - опасно за животот

Дневник - 18.07.2012

Прилепчанката Весна В. (32) околу 14 часот на плажата Сараиште влегла во водата за да се искапе и доживела срцев удар Летувалците кои се покрај езеро или море никако да не влегуваат нагло во вода ...

Србинка почина во Охридското Eзеро

Дневник

Србинка се удави во Охридското езеро

Дневник

Прилепчанка почина од срцев удар во Охридско езеро

Таратур

Срцев удар причина за смртта на белграѓанката на Сараиште

Inpress

Нетпрес Точка Канал5 Вест Телма Утрински 24 Вести МКД

24 поврзани вести »

Големи протести во Шпанија

Утрински - 22.07.2012

Во околу 80 градови во Шпанија стотици илјади луѓе демонстрираа против најновите мерки за штедење на владата. Само во Мадрид, според наводи на весникот „Ел Паис“, на демонстрации излегле најмалку ...

Шпанската полиција пукаше со гумени куршуми

Дневник

Масовни протести и судири во Шпанија

Утрински

Масовни протести и сидири меѓу полицијата и демонстрантите во Шпанија

24 Вести

Големи протести во Шпанија

Deutsche Welle

Канал5 Телма Сител Р.С.Европа Курир +инфо Нетпрес МРТ

33 поврзани вести »

Џеко тврди дека ќе остане и ќе се бори за своето место во тимот

СуперСпорт - 21.07.2012

Со денови светските медиуми го поврзуваат Един Џеко со заминување од Сити, но како што стојат работите нема ништо од тоа. Босанскиот бисер сака да остане и најави борба за своето место во тимот.

Џеко ја откри вистината за Милан

МРТ

Џеко го мерка испразнетото место во нападот на Милан

Дневник

Џеко: Не прговарам со Милан

24Фудбал

Един Џеко во Милан?

Inpress

Спортски Спортманија Спортски СуперСпорт Алфа Курир Таратур Вечер Прес

32 поврзани вести »