TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Бензинот поскапе за 5 денари

Дневник - 17.07.2012

По двомесечно континуирано намалување на цената, бензинот од синоќа е поскап за 5 денари, а дизелот за 4. Регулаторната комисија за енергетика вчера одлучи да ги зголеми цените на бензините и на ...

Бензините и дизелот пак се „запалија“

Утрински

Колони за бензин како во Социјализмот

+инфо

Бензинот поскапе за 5 денари, а дизелот за 4

Вест

Бензинот поскапува за пет денари, дизелот за четири

Утрински

24 Вести Канал5 Макфакс Кирилица Press24 Алфа Капитал Нетпрес

31 поврзани вести »

Погребан синот на Сталоне

Inpress - 22.07.2012

Лос Анџелес, 22. јули 2012 (ИНПРЕС) Синот на Силвестер Сталоне, Сејџ Сталоне, е погребан вчера во Лос Анџелес. На погребот присуствуваа најблиските членови на семејството и пријателите, кои ...

Погребан синот на Силвестер Сталоне

+инфо

Погребан синот на Силвестер Сталоне

Хитпортал

Токсично наследство од познатите татковци

Утрински

Сејџ Сталоне умрел од операција на забите?

МКД

Кирилица Идивиди Хитпортал ЗаЗабава МКД Макфакс Sky Идивиди

29 поврзани вести »

Федерер: Не сум скаран со Ѓоковиќ

Сител - 21.07.2012

Новак Ѓоковиќ или Роже Федерер. Само еден од овие двајца врвни тенисери ќе избори пласман во финалето на Вимблдон. Дуелот на најпрестижниот Грен-слем турнир обајцата го очекуваат со нетрпение.

Федерер прв финалист на Вимблдон

Сител

Федерер повторно број 1 на АТП листата

Сител

Љубичиќ: Надал и Федерер не се пријатели

Макфакс

Федерер го надмина Сампрас

Утрински

МРТ Н.Македонија Идивиди Канал5 24 Вести Телма Таратур МРТ

29 поврзани вести »

И фалбите имаат мера

Утрински - 18.07.2012

Јасмина Јовановска Речиси нема ден, а првиот човек во здравството Никола Тодоров да не излезе пред јавноста или како гостин или во свое име да се пофали за тоа што прави за да го подобро здравството.

Болните ќе добијат нови ноќници и пижами

Канал5

Тодоров: Ќе се набават 5.500 пижами за сите болници

Дневник

Ќе се набават 5.500 пижами и ноќници за сите здравствени установи

МРТ

МЗ ќе набави 5,500 ноќници и пижами за болниците

Нетпрес

Курир Макфакс +инфо Press24 Сител Алфа Сител Sky

19 поврзани вести »