TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Смената на врвот во севернокорејската армија минала многу побурно

МРТ - 20.07.2012

Смената на власта во врвот на севернокорејската армија на прв поглед се случи цивилизирано, но според јужнокорејскиот весник „Чосун“, таа минала доста побурно од соопштеното, па дури имало и десетици ...

Ким Јонг-ун стана маршал

Утрински

ВИДЕО: Дали насмевката на војниците е спонтана?

А1 On

Ким стана маршал на Северна Кореја

Телма

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-Ун нов маршал на армијата

24 Вести

Канал5 Сител +инфо Р.С.Европа Макфакс МРТ Курир Р.С.Европа

28 поврзани вести »

Исчезнатата 16 годишна скопјанка избегала со своето момче

Press24 - 20.07.2012

Девојчето кое пред 2 дена беше пријавено за исчезнато, беше лоцирано од полицијата 16 годишната скопјанка С.Х. е вратена кај нејзините родители, откако полицијата ја лоцирала во Тетово со своето ...

Исчезна уште една малолетничка од Скопје

Press24

Исчезна девојче од Чаир

Кирилица

Повторно исчезна девојче

+инфо

Исчезна девојче од Скопје

Sky

Либертас Н.Македонија МКД +инфо Макфакс Sky Канал 77 Press24

18 поврзани вести »