TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-08-06 - 2012-08-12

Невреме во Охридско-Преспанскиот регион

Дневник - 11.08.2012

Охридско – Преспанскиот регион попладнево беше зафатен од многу нестабилна воздушна маса која предизвика појава на невреме со интензивни врнежи од дожд, силни електрични празнења и силен ветер со ...

Наутро сонце, попладне поројни дождови и грмежи

Дневник

Денеска променливо облачно со повремен дожд и грмежи

+инфо

Во Охрид наврнале 42 литри на дожд на метар квадратен

+инфо

Променливо облачно време со дожд и грмежи

Макфакс

А1 On Inpress Inpress Нетпрес Денешен Точка Либертас Sky

82 поврзани вести »

Набргу човекот ќе стапне на Марс

Утрински - 11.08.2012

Човекот ќе ја почне миграцијата во вселената, но будалесто е да се тврди дека ќе побегне и од Земјените проблеми Лондон - Откако НАСА во понеделникот успешно ја спушти капсулата „Кјуриозити“, ...

Кој прв ќе најде вонземјани?

Утрински

Curiosity ќе добие возачка дозвола

Кајгана

Роботот Кјуриосити ќе добие возачка дозвола

Макфакс

Теорија на заговор: Curiosity не е на Марс туку во САД?!?

Press24

Sky Точка Deutsche Welle Телма Утрински Дневник Вест Таратур

114 поврзани вести »