TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-10-01 до 2012-10-07

Реми и пораз од Црна Гора

Утрински - 06.10.2012

Нерешен резултат од 30:30 во првата средба и висок пораз од 28:20 во втората е билансот на женската ракометна репрезентација на Македонија од контролниот двомеч со олимпискиот вицешампион Црна Гора ...

Ѓукановиќ - Црна Гора како Монте Карло

Inpress

Македонската женска ракометна репрезентација одигра нерешено со Црна Гора

24 Вести

Пораз од Црна Гора на вториот тест дуел (20-28)

Екипа

Ракометарките одиграа нерешено со Црна Гора

Утрински

Телма +инфо +инфо Канал5 МРТ Либертас Сител Канал5

37 поврзани вести »

Венецуела ја очекува возбудливо изборно деноноќие

Deutsche Welle - 07.10.2012

Енрике Каприлес Радонски сака да стане нов претседател на Венецуела. За да го стори тоа ќе мора на денешните избори да го победи Хуго Чавез.Стручњаците очекуваат релативно чесни избори и покрај ...

Претседателски избори во Венецуела

24 Вести

Нова ера за Венецуела?

24 Вести

Чавез бара 4 -ти мандат на изборите во Венецуела

Р.С.Европа

Венецуела гласа - Чавес или промени?

Телма

Утрински А1 On Кајгана Интересно Алфа Алфа +инфо МРТ

36 поврзани вести »