TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-10-15 - 2012-10-21

Американците не знаат ништо за надворешната политика на САД

Кајгана - 21.10.2012

Washington Post минатиот месец објави интересно истражување според кое дури 15% од републиканците во Охајо, сметаат дека Мит Ромни има поголеми заслуги за убивањето на Бин Ладен отколку Барак Обама.

Мит Ромни: Русија непријател број еден

Вечер Прес

Филмски ѕвезди во изборен филм

Дневник

Грција одново и' верува на Амeрика

Утрински

Ромни: Русија е непријател број еден

А1 On

Алфа +инфо Окно МКД А1 On Нетпрес Нетпрес Точка

124 поврзани вести »

Металург- шампионски во Лигата на шампионите

Deutsche Welle - 21.10.2012

Ракометарите на македонскиот првак Металург ја остварија четвртата победа во истотолку натпревари во годинешната Лига на шампиони. Шест илјади гледачи во Скопје повторно уживаа во ракометен спектакл.

Металург и Барселона со максимален учинок

МРТ

Четири од четири за Металург!

Хитпортал

Три натпревари од ракометната Лига на шампионите

Сител

ФОТО: Металург ја наполни „Борис Трајковски“ до последното место

Курир

Press24 Курир МКД Екипа Сител Денешен Вечер Прес Н.Македонија

121 поврзани вести »

Штрајк во Амнести интернешнал

Утрински - 20.10.2012

Десетици вработени во Амнести интернешнл вчера одбија да се појават во канцелариите во Лондон, а кон штрајкот се приклучија и најмалку четири други земји, во знак на протест за отпуштањето работници ...

Над сто лица приведени по вчерашниот протест во Атина

Утрински

Над 100 приведени по вчерашниот протест во Атина

24 Вести

Грција вчера запре

Утрински

Охисовци продолжуваат со штрајкот

24 Вести

Вест Курир МРТ Алфа А1 On Нетпрес +инфо +инфо

96 поврзани вести »