TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-10-22 - 2012-10-28

Пропаѓа примирјето во Сирија

Кајгана - 28.10.2012

Силите на сириската влада во саботата навечер повторно почнале со бомбардирања, а бунтовниците извеле неколку напади со што дополнително се поткопува примирјето што беше прифатено од двете страни во ...

Алепо: 30 загинати во нови судири

Курир

30 загинати во нови судири во Алепо

А1 On

Пропаѓа примирјето во Сирија

Макфакс

Примирјето во Сирија и денеска не се почитува

Р.С.Европа

Нетпрес Дневник 24 Вести Deutsche Welle Сител Inpress МРТ Макфакс

105 поврзани вести »