TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-11-05 - 2012-11-11

Градоначалник во Франција штрајкува со глад

Канал5 - 11.11.2012

Градоначалник на градчето Севран во близина на Париз Стефан Гатињон штрајкува со глад пред францускиот парламент. Причина за штрајкот е одбивањето на владата финансиски да го помогне буџетот на ...

Судири меѓу Курди и полиција во Турција

Р.С.Европа

Франција: градоначалник штрајкува со глад

МКД

Франција: Градоначалник штрајкува со глад

А1 On

Франција: Градоначалник штрајкува со глад

Sky

Телма Канал5 24 Вести Р.С.Европа Р.С.Европа +инфо eReporter А1 On

117 поврзани вести »

Ѓоковиќ го скрши отпорот на Дел Потро

Екипа - 11.11.2012

Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на АТП шампионатот во Лондон, откако попладнево по голема борба успеа да го скрши отпорот на Хуан Мартин дел Потро и да слави со 2-1 во сетови.

Ѓоковиќ прв финалист на завршниот Матерс во Лондон

МКД

Ѓоковиќ прв финалист во Лондон

Нетпрес

Ctrl-Alt-Del Потро: Ѓоковиќ во финалето

А1 On

Ѓоковиќ е првиот финалиста во Лондон

Спортманија

Макфакс Оn.net ЗаЗабава +инфо Екипа Макфакс Точка Либертас

110 поврзани вести »