TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Во Струмица почна да се користи природниот гас

МКД - 11.11.2012

Општина Струмица од денеска е првата општина во Македонија за која може да се каже дека е системски гасифицирана. Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев денеска пред голем број граѓани собрани на ...

Во Струмица потече природниот гас

Утрински

Природниот гас протече во Струмица

А1 On

Природниот гас протече низ Струмица

Build

Заев: Ќе направиме чуда во Струмица

+инфо

МРТ Sky Sky Press24 24 Вести Телма МКД Телма

42 поврзани вести »