TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Данок

Окно - 11.11.2012

Не знам зошто Шехтански и ТМОРО толку експресно го повлекоа предлогот да се плаќа ергенарина, односно немажените жени и неженетите мажи да плаќаат данок затоа што не стасале да се заљубат и да се ...

Со уцена наталитет не расте

Н.Македонија

Разведена, со вонбрачно дете и редовен секс… Колку ли ќе ме закрпат?!

Skopje ID

Шехтански го повлече предлогот за „ергенскиот данок“

Телма

ТМРО предлага „ергенски данок“

Дневник

А1 On Кајгана Н.Македонија Дневник Алфа +инфо Фактор Канал5

32 поврзани вести »

Сексуално среќна жена

Доктори - 11.11.2012

Во XIX век јавноста верувала дека жените се „нормални“ (цивилизирани) асексуални битија: морално чисти и духовно возвишени, ослободени од телесните страсти и анимални желби карактеристични за мажите.

Што на жените им е важно во врска со мажите

The Men

Неколку секс статистики

Пулс24

Официјално: Жените се подобри возачи

Хитпортал

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот?

Интересно

БркајРабота Точка Пулс24 Skopje ID Коли Црнобело Либертас Нетпрес

48 поврзани вести »