TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Македонија станува регионален лидер во ИТ-индустријата

Н.Македонија - 10.11.2012

Претходно системот хардверски се интегрира во Шкотска, а софтверски во Гренобл, Франција, додека комплетното склопување беше направено од нас, за што странците беа малку вчудовидени, бидејќи досега ...

Македонија доби суперкомпјутер

Н.Македонија

ФИНКИ го претстави својот суперкомпјутер

IT.com.mk

Македонија го доби суперкомпјутерот од ФИНКИ

МКД

Македонија има супер - компјутер

Телма

Факултети Алфа Дневник А1 On +инфо Канал5 Сител МРТ

30 поврзани вести »

За малку трипл-дабл на Костоски

Н.Македонија - 09.11.2012

Кошаркарите на Куманово славеа на домашен паркет против хрватски Ѓуро Ѓаковиќ со 83-67 во 4. коло од групата А, во Балканската лига (БИБЛ) КОШАРКА - БАЛКАНСКА ЛИГА Кумановци до победата не дојдоа ...

Костоски: Убедливиот триумф, реална слика

Екипа

Кожуф поразен во Тиват

Утрински

Куманово го декласира Ѓуро Ѓаковиќ

Утрински

Втора победа за Куманово

СуперСпорт

Дневник Н.Македонија Пулс24 24 Вести Оn.net Екипа Екипа МКД

42 поврзани вести »

Македонија меѓу петте селекции со најголем скок

Дневник - 08.11.2012

„Црвено-жолтите“ со квалификациската победа против Србија напредуваа 21 позиција на ранг-листата Македонската фудбалска репрезентација во ноемвриското сумирање на резултатите се најде меѓу петте ...

Македонија скокна 21 место, може уште 5-6

Н.Македонија

Македонската фудбалска репрезентација на 83-то место на ФИФА листата

Inpress

Македонија направи скок од 21 место на ФИФА листата

24 Вести

Напредок од 21 место на ФИФА листата

Оff.net

Оn.net 24Фудбал Вест Екипа МКД Телма Утрински МКД

41 поврзани вести »