TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Кенијка си ги крстила децата Обама и Ромни

Вест - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Кенијка роди близнаци - Барак Обама и Мит Ромни

Утрински

Кенијка близнаците ги крсти Барак Обама и Мит Ромни

Превентус

Родила близнаци и ги крстила Барак Обама и Мит Ромни

Идивиди

Се родија Обама и Ромни

ЗаЗабава

Сител МРТ Таратур Press24 Радио Фортуна Курир Денешен Inpress

40 поврзани вести »