TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-11-19 - 2012-11-25

Василакис го девалвира мандатот на Нимиц

Дневник - 22.11.2012

Недипломатско однесување пар екселанс. Вака аналитичарите го оценуваат нервозниот настап на грчкиот преговарач Адимантиос Василакис за време на прес-конференцијата кога требаше да зборува само ...

Грчката дипломатија изгоре во желбата да поентира

Дневник

Молчењето за преговорите е злато

Дневник

Ќе го откочат ли процесот новите предлози на Нимиц

Утрински

Нова шанса за преговорите

Утрински

Н.Македонија Deutsche Welle Утрински Утрински Телма Вест Дневник Канал5

129 поврзани вести »

Челзи домаќин на Манчестер Сити

24 Вести - 25.11.2012

На „Стемфорд Бриџ“ во Лондон денеска од 17 часот ќе се игра дерби натпреварот од 13.коло во фудбалското првенство на Англија, во кој актуелниот европски шампион Челзи ќе го пречека англискиот првак ...

Лампард и Кол си одат од Челзи

Утрински

Дербито Челзи – Манчестер Сити без победник

24 Вести

Дербито Челзи – Манчестер Сити без победник

МРТ

Челзи и Манчестер Сити разочараа

Курир

Хитпортал Хитпортал +инфо Курир Екипа Курир СуперСпорт Press24

120 поврзани вести »