TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-12-03 до 2012-12-09

Времето денес: Очекувајте снег

БркајРабота - 09.12.2012

Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот постепено ќе поминуваат во снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а на места умерен интензитет.

„Дебел минус“ во регионот

Алфа

Снег, студ и ветер до 50 километри на час

+инфо

Од вторник многу снег и кочан зима

+инфо

Студено време со снег и силен ветер

Кирилица

Канал5 eReporter БезПардон Курир еВести Sky Press24 Sky

159 поврзани вести »

Збогување без победа

Deutsche Welle - 09.12.2012

Во Србија денеска почнува втората фаза од Европското првенство во женски ракомет, без Македонија. Женската ракометна репрезентација на Македонија со три порази во три настапи како последнопласирана ...

Македонија ги заврши настапите на ЕП за ракометарки

24 Вести

Ракометарките загубија и од Данска

Кајгана

Симовски: Против Данска потфрли нападот

Кајгана

Распоред на натпревари II. фаза ЕП Србија 2012 жени

Сител

Кирилица Канал5 МРТ Макфакс Макфакс Deutsche Welle 24 Вести Оff.net

156 поврзани вести »

Милер стравува, Меси ќе игра против Бетис

24Фудбал - 09.12.2012

Трката продолжува! Меси ќе се врати на теренот кога Барселона ќе се сретне со Реал Бетис во рамките на 15. коло. Аргентинецот веднаш по повредата на коленото со која се здоби на дуелот против Бендика ...

Меси го сруши рекордот на Милер!

24Фудбал

Осумдесет и шест!

Оff.net

Никој како Меси!

Оn.net

Видео: Лео Меси е еден и единствен, го надмина и рекордот на Герд Милер

Екипа

СуперСпорт Спортклуб А1 On Здраво СуперСпорт Спортманиа СуперСпорт Курир

134 поврзани вести »