TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-02-06 до 2012-02-12

Нови жртви од студот во Европа

Р.С.Европа - 12.02.2012

Најмалку шест нови жртви од студеното време се забележани во изминатите 24 часа во Источна Европа и на јужниот дел на Балканот. Додека пак во Франција и Италија ситуацијата полека се врќа во нормала.

Oсма жртва од студот во Албанија

Н.Македонија

Oсма жртва од студот во Албанија

Сител

Oсма жртва од студот во Албанија

МРТ

Инстант-распуст

Утрински

Кајгана Алфа Алфа +инфо +инфо Канал5 Канал5 Сител

97 поврзани вести »

Груевски и Ахмети ќе го динстаат јазикот

Дневник - 11.02.2012

По средбата на вицепремиерот Муса Џафери со високиот комесар на ОБСЕ за национални малцинства Kнут Волебек, од ДУИ брифираат дека најспорен дел од стратегијата е употребата на јазиците Стратегијата ...

Македонците и Албанците бараат јазик за да се разберат

Дневник

Волебек: Не е проблем јазикот, туку тепачките

Н.Македонија

Марш на пасење!

Н.Македонија

Волебек денеска кај Иванов

Канал5

Канал5 Сител Deutsche Welle Deutsche Welle 24 Вести Р.С.Европа Р.С.Европа Р.С.Европа

55 поврзани вести »