TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-20 - 2012-02-26

Металург пред клучен дуел во Лигата на шампионите

Deutsche Welle - 26.02.2012

На македонскиот ракометен првак му е потребен најмалку еден бод од денешниот дуел против германскиот Хамбург. Ракометарите на Металург, вечерва (26.02), во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го ...

ЛШ: Металург не успеа против Хамбург 23:25

Телма

Спектакл Хамбург: Металург сам го крои пласманот

Екипа

Познати можните противници на Металург во осминафиналето од ЛШ

МКД

Хамбург противник на Металург во ЛШ

Макфакс

Курир МКД +инфо Екипа Оn.net Екипа МКД +инфо

112 поврзани вести »

Денеска облаци со дожд и снег

+инфо - 26.02.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и кон крајот на денот на планините и повисоките места ќе преминат во снег.

Време: Облачно и студено со врнежи од снег

Сител

И утре студ во Македонија

Сител

Време: Облачно со повремени врнежи од дожд

Курир

Облачно време и дожд

Макфакс

Press24 Press24 Press24 Press24 +инфо Inpress Курир Кирилица

70 поврзани вести »