TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-20 - 2012-02-26

Ѓоковиќ побара "соколово око" и во фудбалот

Вест - 26.02.2012

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, разочаран поради непризнатиот регуларен гол на Милан во првото полувреме од дербито против Јувентус, побара во фудбалот да биде воведена технологијата ...

Судиите во главна улога на дербито Милан - Јуве (видео)

+инфо

Алегри: Резултатот е фалсификуван

Екипа

Мега дербито во Италија заврши без победник

Сител

Мега дербито во Италија заврши без победник

Inpress

Вечер Прес Дневник Канал5 Телма 24 Вести 24Фудбал МРТ Кајгана

38 поврзани вести »

Сашко Коцев рипна во тавче!

+инфо - 26.02.2012

Ретко кој не знае дека Сашко Коцев на овонеделната „Златна бубамара“ рипна во тавче. Имено тој ја запроси својата девојка Смиљана пред илјада и петстотини сведоци од актуелниот политички и забавен ...

Многу смеа, романтика и солзи

Дневник

Сашко Коцев ја запроси девојка си пред цела Универзална

Н.Македонија

(ФОТО) Сашко падна на колена на Златна Буба Мара

Утрински

Сашко Коцев: Сакав само да е на седмо небо

Вест

Вест Канал5 Утрински Кирилица Факултети Нетпрес Курир Кирилица

38 поврзани вести »

Доминик Штрос-Кан ослободен од притвор

Дневник - 23.02.2012

Поранешниот извршен директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Доминик Штрос-Кан, кој вчера беше приведен под сомнение за соучесништво во сводништво и прикривање злоупотреби, денеска е ослободен ...

Доминик Штрос-Кан ослободен од притвор

Утрински

Доминик Штрос-Кан ослободен од притвор

Капитал

Строс-Кан ослободен од притвор

Курир

Строс-Кан на слобода

Идивиди

Утрински Дневник Телма МРТ +инфо Сител Р.С.Европа +инфо

36 поврзани вести »

Каква трансформација: Адел некогаш и сега

Курир - 25.02.2012

Стана една од најпознатите и најценетите музички имиња во светот. Но, 23-годишната Адел за четири години колку што е на музичката сцена, помина низ голема трансформација- од срамежлива тинејџерка до ...

Адел, Макартни и Стоунси на Олимписките церемонии?

Кајгана

Адел со својот настап ќе ги затвори Олимписките игри!

Попара

За средниот прст на Адел уште се зборува

Канал5

Адел и Ед Ширан победници на „Брит“ наградите

Дневник

+инфо Попара Дневник Утрински Вест Кирилица МРТ Таратур

36 поврзани вести »