TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-20 - 2012-02-26

Средба Груевски - Пападемос на 1 март во Брисел

Утрински - 25.02.2012

Македонскиот премиер веднаш позитивно одговорил на понудата за што е известена грчката Влада Скопје - Премиерот Никола Груевски на 1 март во Брисел ќе се сретне со својот грчки колега Лукас Пападемос.

Средба Груевски-Пападемос на 1-ви март

Дневник

Средба Груевски - Пападемос на 1 март во Брисел

Кирилица

Груевски не ги коментира изјавите на Атина за да не се создава лоша клима

Р.С.Европа

Груевски реши да молчи пред Атина

+инфо

МРТ Сител +инфо Press24 Курир МРТ Sky Н.Македонија

18 поврзани вести »

Пензионерите навалија за бесплатна бања

Н.Македонија - 23.02.2012

Над 18.700 пензионери ќе се тркаат за седумдневен бесплатен бањски аранжман, погодност што во изминативе две години предизвика огромна заинтересираност меѓу корисниците на пензии Слободно место во ...

Рекордна побарувачка на пензионерите за бања

24 Вести

Владата договори бања за десет илјади пензионери

Телма

Над 18.700 пензионери сакаат на бања

Вест

Рекорден интерес на пензионерите за бесплатен престој во бањите

+инфо

МРТ Курир Курир Нетпрес Press24 Сител МРТ МРТ

18 поврзани вести »

Пак заладување со дожд и снег

Вест - 26.02.2012

Утре предпладне ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Врнежите од дожд во текот на денот и на повисоки места постепено ќе преминуваат во снег, најавија од ...

Сонце дури во март!

Вечер Прес

Временска прогноза: Толку од сонцето, повторно дожд и снег

Sky

Од утре повторно заладување со врнежи од дожд и снег

Дневник

Од утре повторно заладување со врнежи од дожд и снег

Р.С.Европа

+инфо Курир МРТ Press24 Сител eReporter Идивиди Inpress

18 поврзани вести »

Отворен саемот на турски извозни компании

Н.Македонија - 24.02.2012

На изложбен простор од 2.000 квадратни метри во текот на наредните три дена ќе бидат презентирани производи на 42 компании што учествуваат на саемот на турски извозни компании што вчера беше отворен ...

Турски компании пристигнаа на саем во Македонија

Канал5

Собир на компании заинтересирани за инвестиции во Македонија

Дневник

Саем на турски производи во Скопје

МКД

Отворен Саемот на турски извозни компании

Нетпрес

+инфо Курир МРТ Алфа Макфакс МРТ Сител Курир

27 поврзани вести »

Агуеро: Тевез се враќа во вистински момент

Курир - 25.02.2012

Сонародникот на Тевез се радува на можноста повторно да заигра заедно со проблематичниот голгетер. Кун Агуеро не го крие задоволството од враќањето на Карлос Тевез во синиот дел на Манчестер.

Давид Силва го поздрави враќањето на Тевез

МРТ

Тевез се извини, Манчини на потег

Утрински

Манчини: Тевез може да биде од голема корист

24Фудбал

Тевез ќе игра за две-три недели

Екипа

Спортски Таратур Курир +инфо МРТ Press24 Спортски Таратур

27 поврзани вести »