TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-04-01 - 2013-04-07

Втор круг за избор на градоначалници

Канал5 - 07.04.2013

Во 29 општини и во Град Скопје денеска ќе се одржи вториот круг од петтите локални избори. Првиот круг ќе се прегласува на три избирачки места во Струмица и на едно во Општина Долнени, по што ќе се ...

Втор круг од локалните избори

24 Вести

Втор круг од локалните избори

Deutsche Welle

Втор круг од локалните избори

Вест

Повторено гласање од првиот круг во Долнени

Канал5

Телма Телма Канал5 Телма Алфа Курир Кајгана Press24

232 поврзани вести »

Облачно со поинтензивни врнежи од дожд

Канал5 - 07.04.2013

Времето денеска ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, ветровито и постудено со пад на дневните температури. Се очекуваат да наврнат и над 30 литри дожд.

Денеска облачно со пообилни врнежи од дожд

Утрински

Обилни врнежи од дожд

Курир

Облачно време, температурата до 14 степени

Нетпрес

Денеска дожд и значително заладување

OhridNews

Inpress А1 On Press24 Press24 Press24 Press24 Република Точка

163 поврзани вести »

Нов пораз за Македонија, Шпанија обезбеди учество на ЕП

Телма - 07.04.2013

Македонската ракометна репрезентација вторпат во пет дена загуби од Шпанија, во рамките на квалификациите за Европското првенство во Данска, откако во Гвадалахара во рамките од 4 коло во првата ...

Македонија гостува во Шпанија

24 Вести

Втор пораз за македонските ракометари од Шпанија

24 Вести

Македонија гостува во Шпанија

Inpress

Имаат ли сили ракометарите за сензација во Гвадалахара?

Курир

А1 On Кајгана Press24 Сител Хитпортал Таратур +инфо Нетпрес

217 поврзани вести »