TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-04-15 до 2013-04-21

Преживеа напад во Бостон и експлозија во Тексас

А1 On - 21.04.2013

Џо Берти го истрчал бостонскиот маратон само неколку секунди пред силната експлозија недалеку од целта. Тој, со сопругата Ејми и неговите пријатели биле не десет метри од експлозијата од која загинаа ...

Колку чини да се затвори Бостон на 1 ден

Оff.net

Видео: Приведен вториот бомбаш, Бостон здивна

Кајгана

Младенци загубија по една нога во Бостон

Сител

Ивановски: Мојот прекрасен Бостон

Бриф

Република Макфакс Екипа МКД МКД А1 On Точка За Се

309 поврзани вести »