TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-01-07 до 2013-01-13

Нимиц дојде и си замина, разликите меѓу Скопје и Атина исти

Канал5 - 13.01.2013

Нимиц дојде и си замина, но се чини дека разликите меѓу Скопје и Атина останаа исти. Овој пат прашањата за јазикот и идентитетот не беа воопшто споменати, меѓутоа позицијата на географската одредница ...

Нимиц ни даде нова шанса

Утрински

Медијаторот од Скопје се врати во Солун

Утрински

Нимиц оптимист, нова рунда преговори во Њујорк

Дневник

Посредникот доби ветар во едрата

Дневник

Дневник Алфа Канал5 Канал5 Локално Либертас Deutsche Welle Deutsche Welle

164 поврзани вести »

Македонија многу блиску до осминафинале

24 Вести - 13.01.2013

Македонската ракометна репрезентација со 34:30 вечерва го победи Катар и со голема веројатност ќе се најде во осминафиналната фаза на Светското ракометно првенство кое се одржува во Шпанија.

Фуриозно прво полувреме за победа над Катар

Оn.net

Македонија продолжува триумфално

Оff.net

Лазаров: Има место за напредок

Оn.net

Лазаров: Катар е многу подобар од Чиле

Екипа

Екипа Екипа Екипа Екипа Утрински МКД МКД МКД

172 поврзани вести »