TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-06-10 - 2013-06-16

Советот на Европа со позитивни оценки за Македонија

Вечер Прес - 16.06.2013

СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ПССЕ, ЖАН КЛОД МИЊОН Јас мислам дека се направени реформи во поглед на судството. Многу е битно за нас судството и правдата да бидат независни и непристрасни и мислам дека тоа е ...

Мињон си заминал со празни раце

Утрински

Бесими: Европскиот совет да го потврди напредокот на Македонија

Таратур

Мињон фали, но и куди!

Deutsche Welle

Бесими се сретна со претседателот на ПССЕ Мињон

Канал5

Утрински А1 On Press24 Макфакс Тера Локално Н.Македонија Дневник

121 поврзани вести »

Ивица Обрван повикува на внимателност

РК Металург - 16.06.2013

Во пресрет на решавачкиот натпревар против селекцијата на Португалија селекторот Обрван повикува на внимателност. Според селекторот, Португалија е сосеме поинаква репрезентација од веќе апсолвираната ...

Обрван: Македонија има карактер

МКД

Данска се појави на хоризонтот

Утрински

Обрван: Не н` интересира естетика, туку победа

Дневник

Обрван: И со минимален триумф против Португалија ќе бидеме презадоволни

Спортклуб

Дерби Н.Македонија Вест Телма Дневник Дневник Deutsche Welle СуперСпорт

136 поврзани вести »