TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-06-10 - 2013-06-16

ГАЛЕРИЈА Заев слави 20 години од матурата

+инфо - 15.06.2013

Градоначалникот на Струмица и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска со своите соученици слави 20 години од матурата. Заев своето средно образование го заврши во Гимназијата „Јане Сандански“ во Струмица.

Заев прославува 20 години матура

Нова ТВ

Заев слави 20 години од матура

Press24

ВИДЕО: Едноставен и скромен како и пред 20 години – Заев денеска на матура

А1 On

Зоран Заев се врати 20 години наназад

Локално

Бриф Бриф Sky Република Sky Фактор Дневник Тера

51 поврзани вести »

Норвешка ја прави воената служба задолжителна за жени

МКД - 15.06.2013

„Правата и должностите треба да бидат исти за сите“, вели норвешката политичарка Лаила Густавсен. Норвешкиот парламент вчера со големо мнозинство изгласа регрутација на жените во вооружените сили на ...

Норвешка: Задолжителен воен рок и за жени

Бриф

Норвешка со задолжителен воен рок за жените!

Фактор

Норвешка: Задолжителен воен рок и за жени

Точка

Македонија во поразителен вртлог

Дневник

Н.Македонија Дневник Утрински Спортски Кирилица +инфо Оff.net Таратур

76 поврзани вести »

Утре сончево и топло со мала до умерена облачност

24 Вести - 16.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

Утре не очекуваат пеколни 36 степени!

Канал5

Време: Пеколот пристигна

Press24

Времето утре – сончево и топло со умерена облачност

А1 On

Денеска 36 степени под сенка

+инфо

OhridNews +инфо Макфакс Нетпрес +инфо Либертас Либертас Денешен

50 поврзани вести »