TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-06-10 - 2013-06-16

Шустер во Малага до 2018 година

Дерби - 14.06.2013

Екипата на Малага и официјално потврди дека нов кормилар на тимот ќе биде, Германецот Бернд Шустер, кој потпишал договор до 2018 година со клубот од Андалузија.

Шустер потпиша со Малага

Алфа

Шустер е нов тренер на Малага

+инфо

Шустер ќе ја тренира Малага

Идивиди

Шустер на тренерската позиција во Малага

24 Вести

Дневник Макфакс Кајгана Екипа Алфа А1 On СуперСпорт Курир

40 поврзани вести »

Вардар ПРО носи двајца Руси од Чеховски Медведи?

Спортклуб - 14.06.2013

По промоцијата на Сергеј Самсоненко како финансиер во екипата на Вардар ПРО и заминувањето на неколкумина играчи од екипата на „црвено-црните“, според најавите, во новиот македонски шампион ќе се ...

Вардар по европски модел

Дневник

Сергеј Самсоненко ја превзема и машката екипа на Вардар

Кирилица

Русите Чипурин и Горбок доаѓаат во Вардар!?

Екипа

Русите Горбок и Чипурин во Вардар Про?

Курир

Дерби +инфо Н.Македонија Дневник Утрински Телма Екипа А1 On

37 поврзани вести »