TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-07-22 - 2013-07-28

(ФОТО) Изложба „Скопје, 26 Јули 1963“

Утрински - 27.07.2013

По повод 50-годишнината од катастрофалниот земјотрес, вчеравечер, во Музејот на град Скопје, беше отворена изложба По повод 50-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Скопје, што се случи на 26.

Изложба „Скопје, 26 јули 1963“ во Музеј на град Скопје

Канал5

Сеизмолозите за земјотресот

Утрински

Мултимедијален перформанс во знак во знак на одбележување на 50-годишнината од земјотресот

Макфакс

ГАЛЕРИЈА: Скопје се сети!

Сител

Курир Курир А1 On Макфакс Сител А1 On +инфо А1 On

183 поврзани вести »