TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-07-22 - 2013-07-28

Турновци достојно се простија од Европа

Утрински - 27.07.2013

Дебитантот Хоризонт ремизира 1:1 со Хајдук во реваншот од второто квалификациско коло од Лига Европа И последниот македонски тим на меѓународната фудбалска сцена и' кажа збогум на Европа: Хоризонт ...

Дебитантски настап за гордост на турновци

Н.Македонија

Турново изгоре под скопскиот вршник

Дневник

Уште еден краток престој на евро-сцената

Deutsche Welle

Хајдук жали што нема играчи како Турново

Вест

Спортски +инфо Спортклуб Локално Либертас Вечер Прес Идивиди Deutsche Welle

136 поврзани вести »

ОБСЕ го одобри Законот за медиуми

Нетпрес - 25.07.2013

ОБСЕ силно ги поддржува заложбите на македонската влада за донесување на Закон за медиуми. Најголемиот дел од нивните забелешки на предлог законот се веќе вметнати во новиот, па оттаму доаѓа ...

ОБСЕ даде зелено светло за Законот за медиуми

Курир

Законот за медиуми ги исполнува меѓународните норми

Вечер Прес

ОБСЕ го одобри Законот за медиуми

Точка

Двојни аршини и невистини

Утрински

Канал5 Канал5 Нетпрес Р.С.Европа Сител Курир Курир OhridNews

83 поврзани вести »