TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-09-09 - 2013-09-15

Како може да биде уништено хемиското оружје на Сирија?

Deutsche Welle - 15.09.2013

Шефот на германската дипломатија Гидо Вестервеле смета дека Германија би можела да учествува во уништувањето на сириското хемиско оружје. Германските фирми, имено, имаат доволно ноу-хау за уништување ...

САД смета дека во Сирија има 45 објекти со хемиско оружје

Нетпрес

Кина го поздрави договорот за Сирија

+инфо

Либерман: Договорот со Сирија добар за Израел

Сител

И Израел го поздрави договорот меѓу Русија и САД

Курир

Сител А1 On Сител А1 On Руска реч Руска реч А1 On Сител

507 поврзани вести »

Нимиц да даде оставка, разговорите за името да се прекинат

МКД - 15.09.2013

Бурни се реакциите на македонската јавност и на македонската дијаспора по последниот настап во Скопје на медијаторот на ОН во спорот со името Метју Нимиц и по објавеното истражување на МКД.мк за ...

Неделници - Од Нимиц ништо ново

Р.С.Европа

Иванов: Грчката страна настапува ултимативно

Утрински

Пропаднаа ли преговорите за името?

Утрински

ФОТО: Нимиц дојде со грчко „не“

Утрински

Утрински Утрински Утрински Алфа Економски Сител МК News Република

322 поврзани вести »

Отворена границата со Косово

24 Вести - 15.09.2013

Границата со Косово од ноќеска на полноќ е повторно отворена. Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски и министерот за економија Ваљон Сарачини ноќеска го посетија преминот Блаце за да ...

Заврши трговската војна меѓу Македонија и Косово, Границата е отворена

Телма

Отворена границата со Косово

Алсат-М

Отворена границата со Косово

Утрински

Јахјага: значајно е Србите масовно да излезат на избори

Телма

24 Вести Канал5 Канал5 Deutsche Welle 24 Вести Канал5 Алсат-М Дневник

362 поврзани вести »

Времето сончево со температури до 29 степен

Сител - 15.09.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Кон крајот на денот, во западните делови ќе има зголемување на облачноста. Температурата од 23 до 29 степени.

Предпладне сонце, попладне дожд

Нетпрес

Време: Идеален ден за прошетка

Press24

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер

Бриф

Облачно време со слаб ветер

Денешен

Република Sky Република Канал5 Кирилица Курир Курир Нетпрес

120 поврзани вести »

Деби-гол за Бејл во ремито на Реал

Утрински - 15.09.2013

Кралскиот тим одигра нерешено со Вилјареал иако на теренот го имаше најскапиот фудбалер Герет Бејл, како и Кристијано Роналдо Реал Мадрид не успеа да го добие градското дерби против Вилјареал и ...

Реал Мадрид ќе треба да ги оправда парите

Дневник

Примера: Победа за Барселона, само бод за Реал

Сител

Бејл дебитираше со гол, Реал не победи

Кајгана

Головите на Бејл и Роналдо не беа доволни за триумф на Реал

Курир

+инфо Сител Спортклуб Дерби Оn.net СуперСпорт СуперСпорт Inpress

159 поврзани вести »