TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-09 до 2013-09-15

Груевски-Коморовски: Динамизирање на меѓусебната соработка

Утрински - 14.09.2013

Премиерот Никола Груевски за време на работниот ручек со полскиот претседател Бронислав Коморовски истакнал дека Македонија е заинтересирана за динамизирање на соработката со оваа земја, особено во ...

Нема стабилна ЕУ без Македонија

Дневник

Македонско – полски бизнис форум

Бизнис Инфо

Нема стабилен Балкан без Македонија во ЕУ

Н.Македонија

Без директни летови тешко се прави бизнис со Полска

Капитал

Факултети +инфо Press24 Maxim 24 Вести 24 Вести Р.С.Европа Вест

69 поврзани вести »

Времето сончево со температури до 29 степен

Сител - 15.09.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Кон крајот на денот, во западните делови ќе има зголемување на облачноста. Температурата од 23 до 29 степени.

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер

Бриф

Времето денеска: Сончево со облаци

Република

Предпладне сонце, попладне дожд

Нетпрес

Време: Идеален ден за прошетка

Press24

Република Денешен Maxim Канал5 Скопје инфо Portal Press24 МК News

66 поврзани вести »

Нимицовата еурека

Капитал - 13.09.2013

Дали откако по 18 години вклученост во преговорите, Нимиц ја разбра грчката страна, тој успеа да ја разбере и македонската, за конечно да почнат вистинските преговори? Нимиц конечно ги разбрал ...

Каде и со кого Нимиц ги завршува посетите на регионов

Канал5

Грчка светилка за Нимиц

Дневник

Новото име да важи за цел свет и да влезе во Уставот и во пасошите

Н.Македонија

Нимиц пристигна во Скопје

Кирилица

Канал5 Р.С.Европа Р.С.Европа Утрински МКД Дневник Идивиди А1 On

64 поврзани вести »

Расте туморот на Кили

МК News - 14.09.2013

Адвокатот на Кирил Поп Христов – Кили вели дека здравствената состојба на актерот се влошува. Тој, пренесува весникот „Вест“, поднел барање со ознака „итно“ за замена на решението за притвор со мерка ...

Мио: Не го политизирајте случајот со апсењето на Кили

Република

Данаилов: Кили нема да бега!

+инфо

Џон Илија Апелгрeн: За Кили, за канабис…

Бриф

Расте туморот на Кили

Press24

Sky За Се Maxim Нова ТВ Нова ТВ Нова ТВ Вест Здраво

64 поврзани вести »