TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-09-23 - 2013-09-29

Сопругата на Дуле: Те молам врати се... не, не... зошто Господе?

Скопје инфо - 25.09.2013

„Те молам врати се... не, не... зошто Господе?"... беа зборовите со кои сопругата Љупка го испрати пејачот Дуле на вечен сон. Со болка во срцето и тага во очите Љупка легна над ковчегот и немо молеше ...

Штип го испрати Дуле

Локално

Рецензија: Денес околу 11.00 часот почина Дуле од дуото “Дуле и Коки”!

СПФМ

Штип се прости од Дуле

Канал5

ФОТО: Штип се прости од Дуле

Утрински

Вест Вест 24 Вести Канал5 Телма Курир Курир Сител

173 поврзани вести »