TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-30 до 2013-10-06

Дачиќ негира дека ја уценува ЕУ

Н.Македонија - 05.10.2013

Српскиот премиер вели дека нема намера да ги продолжи преговорите со Приштина ако Брисел ја смета за нормална одлуката на тамошните власти да им забранат влез на српските функционери на Косово додека ...

Жбогар: Одлуката на косовската Влада не е најдобра

24 Вести

Дачиќ: можен прекин на преговорите со Приштина

Р.С.Европа

Дачиќ: Јас не ја уценувам ЕУ, ми забранија влез на Косово

Нова ТВ

Дачиќ ќе го бојкотира Брисел

Дневник

Алфа А1 On Н.Македонија А1 On Н.Македонија Алфа +инфо Локално

92 поврзани вести »