TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-10-07 до 2013-10-13

СДСМ на договор за идните чекори на опозицијата

24 Вести - 13.10.2013

Како социјалдемократите ќе делуваат на денот на апсењето на претседателот на Советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ најавено за в вторник и како ќе се однесуваат понатаму? Овие две одлуки според ...

Мерките на СДСМ

24 Вести

СДСМ одлучи како ќе протестира

Нова ТВ

Koи контра - мерки кон власта ќе ги утврди вечерва СДСМ?

Телма

Кои ќе бидат следните чекори на СДСМ?

А1 On

А1 On Н.Македонија Дневник Дневник +инфо +инфо Локално Локално

132 поврзани вести »

Колман: Белгија е фаворит за освојување на СП 2014

Екипа - 13.10.2013

Селекторот на фудбалската репрезентација на Велс, Крис Колман вели дека Белгија е еден од главните кандидати за освојување на Светското првенство кое следната година ќе се одржува во Бразил.

Македонија 20-годишнината ја одбележа со фенерот

Дневник

Србите во Јагодина: Да им се реваншираме на македонците

Сител

Македонија ќе тренира во Ниш

Сител

Патот кон Бразил е отворен

Deutsche Welle

Екипа Утрински А1 On +инфо Локално Бриф Телеграф Денешен

146 поврзани вести »

Вашингтон се уште без договор, Обама поставува услови

24 Вести - 13.10.2013

Обидот да се постигне договор меѓу претседателот на САД Барак Обама и републиканското мнозинство во Претставничкиот дом на Конгресот пропаднаа откако претседателот Обама го одби републиканскиот ...

Мал пресврт во САД - Обама им поставува услови на републиканците

Телма

Сега Обама поставува услови

Утрински

Сега Обама поставува услови

А1 On

САД буџет, Обама поставува услови

Алсат-М

+инфо Сител Либертас Локално Канал5 Вечер Телеграф Република

110 поврзани вести »