TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-10-21 - 2013-10-27

Починаа таткото и синот затруени од печурки

24 Вести - 27.10.2013

На Клиниката за токсикологија синоќа починаа таткото и синот од осумчленото тетовско семејство кое јадело отровни печурки. Како што потврди директорот на Клиниката за токсикологија Андон Чибишев, ...

Починаа таткото и синот затруени од печурки

Алсат-М

Починаа таткото и син затруени од печурки

Телма

По шестдневна борба за живот: Починаа татко и син затруени од печурки

Канал5

Починаа двајца од затруените со печурки

Утрински

Кајгана Сител Кирилица Press24 Нетпрес +инфо МКД Курир

69 поврзани вести »

Серена докажа дека е број 1

Утрински - 27.10.2013

Американката ја одбрани титулата во Истабул совладувајќи ја во финалето Кинеската На Ли со 2:1 – по сетови 2:6, 6:3 и 6:0 Американката Серена Вилијамс ја одбрани титулата на ВТА турнирот во Истабул и ...

Серена Вилијамс ја одбрани титулата во Истанбул

Телма

Тенисерката Серена докажа дека е број 1

А1 On

Вилијамс – Ли во финалето на Мастерсот во Истанбул

+инфо

Серена го освои завршинот Мастерс

СуперСпорт

А1 On Алфа Телеграф Спортклуб Дерби Екипа +инфо Нетпрес

86 поврзани вести »