TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-10-21 - 2013-10-27

Поразот од Макаби е заборавен

Телеграф - 25.10.2013

Во пресрет на предизвикот во АБА лигата, Партизан, МЗТ поразот од Макаби Хаифа во Еврокупот го остава зад себе Поразот од Макаби Хаифа во Еврокупот беше прв за МЗТ на домашен терен од 22 февруари ...

МЗТ Скопје водеше 38 минути, но Макаби победи

Н.Македонија

МЗТ падна за две минути

Дневник

МЗТ загуби дома од Макаби Хаифа

Кирилица

Втор пораз на МЗТ во Евро купот

Курир

Inpress Вечер Прес Канал 77 Телма Утрински 24 Вести Сител Дерби

59 поврзани вести »

Центар против семејно насилство

Канал5 - 27.10.2013

Услуги за психо - социјална поддршка на семејства во конфликтни односи, во кои се врши насилство или пак во изминатиот период постоело насилство, ќе нуди првиот семеен центар во Скопје, што ќе биде ...

Центар против семејно насилство

Алсат-М

Во Скопје ќе се отвори првиот Центар против семејно насилство

Канал5

Центар против семејно насилство

Алфа

Се отвора првиот семеен центар на Град Скопје

Радио МОФ

Телеграф Телеграф Курир +инфо Бриф Н.Македонија МРТ Канал5

35 поврзани вести »