TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-10-21 - 2013-10-27

Владика Пимен: Социјалните мрежи не се баук

24 Вести - 27.10.2013

Социјалните мрежи не се баук, туку дел од секојдневната култура на живеење. Во каков тренд би се вклучиле доколку целосно ги екскомуницираме. Ова за МИА го изјави митрополитот европски Пимен, кој ...

Владика Пимен: Социјалните мрежи не се баук

Канал5

Отец Пимен: нема причини да се исклучиме од Фејсбук

Телма

Владика Пимен: Социјалните мрежи не се баук

Утрински

Владика Пимен: Социјалните мрежи не се бауч

Deutsche Welle

Телеграф Р.С.Европа Алфа Inpress Курир Економски А1 On Press24

25 поврзани вести »

ФОТО: „Фауст“ во режија на Марио де Карло

Утрински - 27.10.2013

По пауза од 30 години операта од Шарл Гуно беше одиграна на сцената на МОБ Операта од Шарл Гуно, „Фауст“, вчеравечер, во режија на Марио де Карло од Италија, премиерно, по пауза од 30 години, беше ...

Премиера на операта „Фауст“ во МОБ

24 Вести

„Фауст“ вечерва на сцената на МОБ

Канал5

Премиера на операта „Фауст“ вечерва во МОБ

Сител

МОБ: Премиера на операта „Фауст“

Телеграф

Хитпортал Кирилица А1 On +инфо МКД Курир Скопје инфо Н.Македонија

36 поврзани вести »