TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-12-02 до 2013-12-08

Собранието не поддржа амнестија за Кежаровски

24 Вести - 07.12.2013

Собранието расправаше до доцна во ноќта но не го поддржа предлогот за амнестија на новинарот Томислав Кежаровски. Предлогот на пратеникот Ивон Величковски нема да оди на второ читање пред ...

Собранието расправа за Предлог законот за амнестија

Бриф

Собранието не изгласа амнестија за Кежо

Sky

Собранието не ја поддржа амнестијата за Кежаровски

Falanga

Продолжение на 77.седница

А1 On

Алфа Сител Канал5 Канал5 Телеграф Курир Press24 Lider

43 поврзани вести »

Наполи го одбележа двојниот јубилеј на Пандев

Дерби - 08.12.2013

Наполи го одбележа двојниот јубилеј на Горан Пандев на својот официјален профил на „Инстаграм“. Натпреварот од Серија А со Удинезе беше 100. за најдобриот македонски фудбалер во небесно синиот дрес, ...

Пандев одигра 100 натпревари за Наполи

Сител

Продолжува голгетерската форма на Пандев

Оff.net

Видео: Пандев продолжува да растура!

Спортски

Видео: Пандев продолжува да растура!

Таратур

Дневник Дерби Deutsche Welle 24Фудбал Утрински Телма Кајгана Идивиди

63 поврзани вести »

Втор ден од „Форест Фест“

А1 On - 08.12.2013

Во пресрет на Европската недела на шумата денеска се одржува вториот и завршен ден од првото издание на Фестивалот на шумата „Форест фест“ во Берово. Фестивалската програма претпладнево започна со ...

Втор ден од „Форест Фест“ во Берово

Н.Македонија

Втор ден од „Форест Фест“

Алфа

ВИДЕО: Беровчани ги збичија труповите на Фестивалот на шумата

А1 On

„Форест фест“ во Берово

Локално

Канал5 Сител Телеграф Телеграф Курир Република Lider Lider

41 поврзани вести »