TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-12-02 до 2013-12-08

Неделен печат – Идентитетот и лустрацијата

Р.С.Европа - 08.12.2013

Изјавата на американскиот амбасадор во земјава, Пол Волерс за идентитетот и за лустрацијата на македонски начин, пишуваат неделниците. Република - Големата навреда за големите пријатели Изјавата на ...

Тогаш кога амбасадорот Волерс проговори

Вест

За нештата за кои не смее да се разговара

Капитал

Волерс: Македонци – не треба да има!

МКД

Волерс: Горди сме на Македонија како сојузник

Deutsche Welle

Р.С.Европа Глас на Америка Нова ТВ Вест Идивиди Кајгана Здраво Канал5

36 поврзани вести »

Неделен ТОП 10: Мајсторија на Суарез

Екипа - 08.12.2013

Пратејќи ги актуелните викенд случувања ширум светските фудбалски терени се потсетуваме и на најдобрите погодоци од минатата недела. А, меѓу понуденото секако како број еден се издвојува извонредниот ...

Што крие новиот договор на Суарез?

СуперСпорт

Дилема за Суарез

СуперСпорт

Суарез станува најплатен фудбалер во Англија

Спортклуб

Суарез ќе стане најплатен играч во Премиер лигата

Дерби

Телеграф Нетпрес Оn.net Спортклуб СуперСпорт Спортски СуперСпорт Спортски

53 поврзани вести »