TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-02-18 - 2013-02-24

Борисов се' уште го има последниот збор?

Утрински - 23.02.2013

Четири сценарија за бугарски излез од кризата која го урна премиерот Бојко Борисов СОФИЈА - На 20 февруари, најавата на бугарскиот премиер Бојко Борисов дека поднесува оставка ги изненади сите.

Политиката тактизира со етиката

Дневник

Бугарија: до средината на мај предвремени избори

МКД

Предвремени избори во Бугарија најдоцна до мај

А1 On

Предвремени избори во Бугарија до средината на мај

Sky

Дневник Утрински 24 Вести 24 Вести Канал5 Сител Нова ТВ Курир

255 поврзани вести »

Иванов: Политичките случувања во Македонија најмногу и’ одат во прилог на Грција

Deutsche Welle - 24.02.2013

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов во контекст на актуелната политичка криза во земјата порачува дека сега е моментот да се види кој на што е посветен - на личниот, на партискиот или на државниот ...

Експресно „не“ за Филе

Утрински

ЕУ покажува слабост, но не се откажува

Н.Македонија

Двете писма на Филе

Утрински

Црвенковски до Филе - Подготвени сме за дијалог

Утрински

Вест Телма Дневник Утрински Press24 А1 On Нетпрес +инфо

155 поврзани вести »

Најавени пороен дожд, грмежи и ветер

Канал5 - 24.02.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и кон крајот на денот ќе има поројни врнежи од дожд, локално проследени и со појава на грмежи. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно, а во вечерните часови ќе има врнежи од дожд

А1 On

Попладне поројни врнежи и грмежи

Макфакс

Попладне пороен дожд

Курир

Уживајте во пролетните 17 степени

Press24

Press24 OhridNews Нетпрес Сител Сител Sky Тера Република

138 поврзани вести »