TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-02-18 - 2013-02-24

Последно неделно обраќање на папата пред оставката

24 Вести - 24.02.2013

Папата Бенедикт 16. изјави денеска, во своето последно неделно обраќање пред најавената оставка, дека секогаш ги следел Божјите желби и дека не ја напушта Римокатоличката црква, иако се повлекува.

Папата си оди поради „Ватиликс“?

Утрински

Ватикан „врие“ од шпекулации околу папата

Deutsche Welle

Последно обраќање на папата Бенедикт 16-ти

Курир

Последно неделно обраќање на папата пред оставката

Алфа

Нова ТВ Нова ТВ Inpress Р.С.Европа Сител +инфо А1 On Макфакс

82 поврзани вести »

Педесет и едногодишна жена почина од H1N1

24 Вести - 21.02.2013

Пациентка родена 1962 година со детектиран вирус на грип од типот А (H1N1) почина денеска во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Таа е петта жртва на вирусот на грип оваа сезона.

Почина шеста жртва од грип

Дневник

Педесет и едногодишна жена петта жртва од грип

Утрински

50 – годишна жена почина од свински грип

Канал5

Грипот ја однесе и петтата жртва

24 Вести

Кајгана +инфо МРТ А1 On Press24 Макфакс Курир Сител

54 поврзани вести »

ЛИСТА: Овие македонски млека се безбедни за пиење

Економски - 24.02.2013

Агенцијата за храна и ветеринарство ги направи анализите и за овие млека гарантира дека немаат концентрација на афлатоксини над дозволеното. Останатите македонски млека се уште се испитуваат.

Листа на безбедни млека во Македонија

Факултети

Еве кои македонски млека се безбедни за пиење

Press24

Еве кое млеко е безбедно за пиење во Македонија

+инфо

Листа кои македонски млека се безбедни

МК News

Sky Канал5 Нова ТВ А1 On Економски Фактор Н.Македонија Дневник

75 поврзани вести »