TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-02-18 - 2013-02-24

Северна Кореја побара од САД да откажат воени маневри

Deutsche Welle - 23.02.2013

Воените вежби на САД и Јужна Кореја, планирани за март, се доказ за непријателството кон Северна Кореја, порача Пјонгјанг. САД вршат притисок за заострување на санкциите против Северна Кореја.

Пјонгјанг: Ќе ги уништиме силите на САД

24 Вести

Пјонгјанг: Ќе ги уништиме силите на САД

А1 On

Пјонгјанг: Ќе ги уништиме силите на САД

Алфа

Пјонгјанг: Ќе ги уништиме силите на САД

Сител

Либертас Денешен Локално Sky 24 Вести Телма Press24 МКД

52 поврзани вести »

„Танец“ играше за Трескавец

Канал5 - 23.02.2013

Прилепчани синоќа го проследија хуманитарниот концерт на „Танец“ и на гостите на вечерта Блага Петреска и Сузана Спасовска, наменет за обнова на опожарениот манастир Трескавец.

„Танец“ играше за Трескавец

24 Вести

„Танец“ играше за Трескавец

Сител

„Танец“ играше за Трескавец

А1 On

„Танец“ играше за Трескавец - голем хуманитарен концерт во Прилеп

Press24

+инфо Кајгана Алфа Кирилица Inpress Курир Макфакс Скопје инфо

50 поврзани вести »