TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-02-18 - 2013-02-24

Втор круг претседателаски избори на Кипар

24 Вести - 24.02.2013

На Кипар денеска се одржува вториот круг од претседателските избори, на кој бирачите ќе одлучат дали во наредниот период државата ќе ја води кандидатот на опозициската партија од десниот центар ...

Никос Анастасиадис избран за претседател на Кипар

24 Вести

Опозиционерот Анастасиадес стана претседател на Кипар

Телма

Десно-лев дуел во Кипар

Deutsche Welle

Никос Анастасиадис избран за претседател на Кипар

А1 On

Сител А1 On Press24 Курир Алфа Макфакс Нетпрес Р.С.Европа

46 поврзани вести »

Ни се враќа Герт Аренс

Утрински - 23.02.2013

Германецот со дебела биографија од регионов ќе биде шеф на мисијата на ОДИХР Германецот Герт Аренс ќе биде шеф на набљудувачката мисија на ОДИХР, кој ќе биде одговорен за процена на регуларноста на ...

Герт Аренс ќе биде шеф на набљудувачите за локалните избори

Inpress

Герт Аренс се враќа во Македонија

МКД

Герт Аренс се враќа во Македонија

Локално

ОБСЕ – ОДИХР од понеделник ќе го почне набљудувањето на локалните избори

24 Вести

Утрински +инфо +инфо Макфакс А1 On Sky Sky Дневник

30 поврзани вести »

Мекејлеб остана без тренер

Спортклуб - 24.02.2013

Досегашниот тренер на Фенербахче, Симоне Пјаниџани поднесе оставка на таа функција, соопшти денеска турскиот клуб. Италијанскиот стручњак изјави дека му беше чест што бил дел од фамилијата на ...

Мекејлеб остана без тренер

Макфакс

Мекејлеб доби нов тренер, Пјаниџани си поднесе оставка

Екипа

Лига на европа - Антиќ победи со Олимпијакос

Телма

Победа за Антиќ со Олимпијакос

Канал5

24 Вести Сител +инфо Денешен Н.Македонија Утрински 24 Вести Дневник

44 поврзани вести »