TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-02-18 - 2013-02-24

Руни: Го сакам Роналдо, но Меси е Меси

СуперСпорт - 23.02.2013

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни го почитува својот поранешен соиграч Кристијано Роналдо, но тој рече дека Лионел Меси е најдобар фудбалер на сите времиња. "Тие двајца се различни фудбалери.

Меси: Веруваме во себе!

СуперСпорт

На Меси не му оди против италијанските екипи!

СуперСпорт

Руни: Го ценам Роналдо, но Меси е најдобриот

Канал5

Ван Бомел: Меси не е за во Серија А

МКД

ЗаЗабава Таратур Сител Макфакс +инфо Кајгана Спортски Екипа

44 поврзани вести »

Ким и Канје чекаат девојче!

+инфо - 24.02.2013

Среќната двојка го дознал аполот на детето, а старлетата ќе стане мајка на едно девојче. Ким би требало да се породи во јули, а и Канје е многу среќен бидејќи осекогаш сакал да биде татко на девојче.

Ким Кардашијан го дозна полот на детето

Хитпортал

Ким Кардашијан и Канје Вест чекаат девојче

Либертас

Ким и Кание ќе добијат ќерка

365

Ким Кардашиан со ужасен стајлинг

Lady

А1 On +инфо Курир Хитпортал Либертас Бриф Канал5 Курир

43 поврзани вести »