TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-03-31 - 2014-04-06

Пендаровски: Оваа власт не испокара со сите соседи

24 Вести - 06.04.2014

Кандидатот за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски, своите средби со граѓаните ги имаше во Штип и штипско. Го посети Карбинци, Караорман, Три Чешми, и при тоа граѓаните се желеле ...

Анализа: Иванов сигурен, Пендаровски не ја искористи шансата да поентира

Канал5

Портрет: Стево ПЕНДАРОВСКИ

Фокус

Пендаровски: Парите да се трошат за развој

Дневник

Не верувам во мед и млеко прекуноќ

Дневник

Дневник Утрински Нетпрес Макфакс МРТ Макфакс +инфо +инфо

432 поврзани вести »

Вардар нема да се врати со празни раце од Будимпешта

Дневник - 06.04.2014

По паузата од десетина дена, бидејќи првотимките имаа обврски кон своите репрезентации или одмораа, ракометарките на македонскиот женски шампион Вардар СЦБТ, денеска ќе стартуваат со подготовки за ...

Врањеш: „Не очекуваат 120 минути врвен ракомет“

Спортклуб

Пионерите на Металург го “исушија“ Вардар

РК Металург

Вардарци победнички низ Гостивар (0-2)

Екипа

Втора победа во низа за Вардар

Дерби

Вардар Екипа Вардар Вардар Дерби Вардар Алфа Алфа

297 поврзани вести »

Победи за МЗТ Скопје Аеродром и Работнички

24 Вести - 06.04.2014

Екипите на МЗТ Скопје Аеродром и на Работнички остварија победи на синоќа одиграните натпревари од 2.коло од кошаркарската Супер лига. Шампионот МЗТ Скопје Аеродром славеше на гости кај Куманово со ...

Победи на МЗТ СКОПЈЕ и РАБОТНИЧКИ

Телма

Kумановци демонстрираа големо срце

Дневник

Победи за МЗТ Скопје Аеродром и Работнички

+инфо

Победи за МЗТ Скопје Аеродром и Работнички

А1 On

Курир Република Локално Кумановски м. Бриф Н.Македонија Екипа Телеграф

195 поврзани вести »