TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-04-07 - 2014-04-13

Стево Пендаровски: Изборен ден во демократски дух

Утрински - 13.04.2014

„Се надевам дека Република Македонија конечно е подготвена да направи изборен циклус како што доликува на секоја европска демократија“, изјави претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски по ...

Спасовски: Очекуваме масовна поддршка за Пендаровски

Вест

СДСМ: се почувствува волја за промени

Телма

Оливер Спасовски: Одзивот 50%, имаше неправилности

Канал5

Пендаровски: Борбата не е завршена!

Фокус

Нова ТВ Р.С.Европа А1 On МРТ Сител +инфо Курир Курир

403 поврзани вести »

Петти избори за шеф на државата

24 Вести - 13.04.2014

Граѓаните на Република Македонија денеска по петти пат на непосредни избори избираат шеф на државата. Новиот претседател се избира меѓу Ѓорге Иванов кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски кандидат ...

Петти избори за шеф на државата

Вест

ВМРО-ДПМНЕ: Иванов 316.914 гласови, Пендаровски 223.610

Вест

ДИК: Од 95,05 % - Иванов 415.858 гласови, Пендаровски 298.937

Утрински

СДСМ: Иванов 210.000 гласови, Пендаровски 165.000

Утрински

Утрински Вест Канал5 24 Вести Вест Утрински Телма Утрински

237 поврзани вести »

ДИК: Одѕивот до 11 часот- 9,16 отсто

Deutsche Welle - 13.04.2014

Најголем одѕив на претседателските избори во Македонија во утринските часови, според податоците на ДИК, имало во Прилеп (15,43 проценти) а најмал во Арачиново (0,92), Државната изборна комисија ги ...

ДИК: До 10.45 минути излезноста на гласачите е 9.16 проценти

Утрински

ДИК: До 10.45 минути излезноста на гласачите е 9.16 проценти

Вест

ДИК: одзивот до 13.40 часот изнесува 25,79 проценти

Телма

ДИК: Одѕивот до 13.40 е 25,79 отсто

Вест

Канал5 Канал5 Утрински Вест Канал5 Телма Телма Канал5

159 поврзани вести »