TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-04-28 - 2014-05-04

Вардарки без финале

Deutsche Welle - 04.05.2014

Во својот прв настап на „фајнал фор“ турнирот во Лигата на шампионите, ракометарките на Вардар не успеаја да стигнат и до првото финале. Денеска утеха ќе бараат во мечот за третото место против ...

Вардарки поразени од Будуќност по продолжение

Утрински

Ракометарките на Вардар во борба за третото место во ЛШ

24 Вести

Трети во Европа

Deutsche Welle

Трето место за Вардар во Лигата на шампионите

24 Вести

Телма Утрински Вест Канал5 24 Вести Телма Телма Дневник

291 поврзани вести »

Атлетико му ја препушти титулата на Реал

А1 On - 04.05.2014

Екипата на Леванте ја закомплицира борбата за титулата во Премиер лигата, откако попладнево со 2:0 го совлада лидерот Атлетико Мадрид. „Јорганџиите“ со првиот пораз после девет победи овозможија на ...

Мурињо го продава Азар на ПСЖ?

Inpress

Мурињо го продава Азар во ПСЖ?

Оn.net

Атлетико (М) е преголем залак за Леванте

Нетпрес

Азар би можел да замине од Челзи

Алфа

+инфо Спортклуб СуперСпорт Екипа Спортклуб СуперСпорт Дерби 24Фудбал

228 поврзани вести »

Време-променливо облачно и дождливо

Алсат-М - 04.05.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне повторно нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој во вечерните часови ќе го промени правецот во ...

Дожд, ветер и постудено време утре

Канал5

Дождот и денеска нема да нè одмине

Телеграф

Временска прогноза - променливо облачно и дождливо

Р.С.Европа

И утре дожд, сонцето се враќа во вторник

+инфо

Макфакс +инфо Нетпрес А1 On Press24 Телеграф Press24 Тера

148 поврзани вести »

Мијатовиќ сигурен: Тика-така не е мртва!

СуперСпорт - 04.05.2014

Во интервју за шпанска „Марка” прославениот фудбалер го искажа своете мислење за епилогот од полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите, но и стилот на игра кој до неодамна беше доминантен во ...

Гвардиола не го пушта Хави Мартинез во Барса

Екипа

Нојер во Баерн до 2019. година

ЗаЗабава

Мануел Нојер останува во Баерн Минхен до 2019 година

Inpress

Модриќ ја пропушта Валенсија

Екипа

Спортклуб Екипа Дневник СуперСпорт Курир Макфакс Спортски Курир

215 поврзани вести »