TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-01-06 до 2014-01-12

Во првата фаза без Митревски, Маркоски и без Прибак

Екипа - 12.01.2014

ЕКИПА со Тотал ТВ во Данска, Стеван Цаневски Македонија отпатува со 19 ракометари за Европското Првенство во Данска, но според пропозициите е јасно дека во првиот круг можат да бидат пријавени ...

Славеникот Пецаковски е „фит“ по повредата

Екипа

Мојсо е дел од „отсутните ѕвезди“ на ЕП

Екипа

Обрван без „специјален“ план за Хансен

Екипа

Обрван: Не е срамота да се загуби од Данска

Екипа

МКД Телма МКД МКД МКД Телма МКД МКД

205 поврзани вести »

Фотографии: Достоинствено прославување на Бадник и Божик во Сиднеј

Falanga - 11.01.2014

Македонците во Сиднеј достоинствено ги прославија Бадник и Божик. Пастирите и мудрeците се поклониле на Богомладенецот Христос а ангелите пееле од небесата „Слава на Бога во висините, на земјата мир ...

Христос се роди за да донесе слога и братска љубов

Н.Македонија

Црквата затворена за Македонците во Брисел

МРТ

Втор ден Божик

Тера

Втор ден Божиќ - Посветен на Пресвета Богородица

Охрид Прес

Нетпрес Falanga 24 Вести Р.С.Европа Нова ТВ Глас на Америка Телма А1 On

118 поврзани вести »

Почнува Вевчанскиот карневал 2014

24 Вести - 12.01.2014

Под мотото „Биди и ти вистински василичар!“ денеска во Вевчани официјално почнува годинашното издание на Вевчанскиот карневал, манифестација позната како спој на паганството и традицијата со која на ...

Почнува Вевчанскиот карневал 2014

Алфа

„Биди и ти вистински василичар!“, почнува Вевчанскиот карневал

БркајРабота

Почнува Вевчанскиот карневал

Н.Македонија

Карневал под маски во Куратица

Н.Македонија

Cooltura Cooltura +инфо Канал5 Канал5 Сител Сител МК News

102 поврзани вести »

Антиќ ќе го пропушти дуелот со Мемфис

Дерби - 12.01.2014

Перо Антиќ ќе го пропушти вечерашното гостување на Атланта Хоукс кај тимот на Мемфис Гризлис. Тренерот Мајк Баденхолцер ги информирал медиумите дека македонскиот кошаркар има болки во грбот и поради ...

Антиќ се повреди, не игра против Мемфис

Спортклуб

Ќе игра ли Перо Антиќ против Мемфис?

Република

Атланта го победи и Хјустон

Оff.net

По Индијана, Антиќ и Хокси подобри и од Хјустон

Оn.net

Екипа Утрински Кајгана Дерби Спортклуб А1 On Спортски БркајРабота

133 поврзани вести »