TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-05-12 до 2014-05-18

Има ли сличности меѓу СФРЈ и Украина?

МКД - 18.05.2014

Во Украина во тек е идентичен процес како во поранепна Југославија. Украинците претставуваат вештачпко, поделено општество кое тешко дека претставува една нација, пишува Чедомир Антиќ за српски Блиц .

Меркел е за соработка со Русија на ‘минимум заеднички вредност’

Актуелно24

Тркалезна маса во Укрина-втор обид

Deutsche Welle

Безуспешна втора рунда преговори и нови борби во Украина

Deutsche Welle

Мировни разговори во Харков

Р.С.Европа

Р.С.Европа Екипа МКД Телма А1 On Алфа А1 On Спортклуб

275 поврзани вести »

Милиони жители се погодени од најголемите поплави во еден век

Нова ТВ - 18.05.2014

Југоисточна Европа се справува со најголемата природна катастрофа во последниот век. Поплавите во Србија, БиХ и Хрватска оставија десетици илјади жители без покрив на глава, според бројките на ...

Петмина загинати во поплавите во Србија

Р.С.Европа

Мапа на поплавите

Нова ТВ

Страв од нов бран поплави од Сава

Вест

Србија: Штетата од поплавите огромна, првата проценка во среда

МКД

Утрински Телма Н.Македонија Алсат-М Н.Македонија Фокус Фактор +инфо

252 поврзани вести »