TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-05-19 до 2014-05-25

Во 23.05 часот Скопје го затресе земјотрес од 3,5 степени

МКД - 25.05.2014

Денеска во 23.05 часот граѓаните на Скопје почувствуваа земјотрес. Според Евромедитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил со епицентар на 10 километри северозападно од Скопје, на длабочина од ...

Земјотрес во Скопје

А1 On

Два умерени земјотреси ја погодија Турција во период од девет минути

+инфо

По поплавите - земјотрес

+инфо

Земјотрес со епицентар во Скопје

Фактор

+инфо Локално МК News Локално Сител Канал5 Либертас Телеграф

175 поврзани вести »

Топ 5 менаџерски моменти на Ван Гал

Идивиди - 25.05.2014

Холандскиот стратег Луис Ван Гал оваа недела беше назначен за нов менаџер на Манчестер Јунајтед. Како асистент на Ван Гал беше назначен привремениот менаџер и легенда на клубот, Рајан Гигс (кој го ...

Мата не е во планот на Ван Гал?

СуперСпорт

Ќерката на Ван Гал испрати порака до навивачите

Дерби

Барса подготвува понуда за Мата

Локално

Робен: Шансите да одам во Манчестер ј. се точно – 0%!

Екипа

Спортклуб Дерби СуперСпорт Хитпортал СуперСпорт Спортклуб Топки Локално

133 поврзани вести »